Na rozhlednu Velký Lopeník

Také žáci 2. stupně vyrazili ve čtvrtek v krásném podzimním dni na výšlap. Pan uč. Míšek připravil předem na trase ,,kešky“ s otázkami a souřadnicemi, jednotlivé třídy pak měly za úkol po správných trasách doputovat do nadmořské výšky 911 metrů až k rozhledně Velký Lopeník. Po takovém výstupu chutnala na sluníčku u rozhledny svačina jinak než ve škole.

Kdo nešetřil do prasátka 25,- Kč a vyšlapal ještě 101 schodů, měl jako odměnu nádherný výhled do celého širokého okolí. Velká Javořina, na kterou jsme putovali  v minulém roce, byla téměř na dosah. Při návratu kolem chaty Jana si mohl každý dopřát ještě něco dobrého. Koho nepřemohla únava (ani touha sledovat displej mobilu), určitě ocenil rozhledy do kraje také z oken autobusu a zjistil, jak krajině podzim sluší.