ZŠ a MŠ Vlčnov se zapojila do projektu „PODPORA VYBAVENÍ DÍLEN V ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH“, který vyhlásil Zlínský kraj. Kraj poskytl částku 56 000 Kč  z celkových 80 000 Kč potřebných pro realizaci projektu. Zbylou část poskytla obec Vlčnov

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a dle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent. Analýza nemá za úkol najít jen šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého.

Učitel s žáky v hodinách tělesné výchovy absolvuje alespoň jednou za školní rok 8 disciplín testujících rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Výsledky dětí zaznamená do adminu (přístup získá po registraci školy do projektu), aby dětem mohla být ve spolupráci se společností SportAnalytik zdarma vytvořena pohybová analýza, jejíž výsledky se objeví na Olympijských diplomech, které pro děti obdrží na konci školního roku.

eTwinning - komunita škol v Evropě

​​​​​​​

Spolupráce může probíhat na několika úrovních: mezi učiteli, skupinami učitelů, knihovníky, řediteli, žáky či celými třídami. eTwinning se může stát přirozenou, nedílnou součástí školního života žáků, studentů i pedagogů. Je příležitostí pro všechny mladé Evropany, kteří se mohou během studia účastnit vzdělávacího projektu s partnery z dalších evropských zemí. Taková zkušenost je velmi významná pro posilování evropského rozměru ve vzdělávání, pro povědomí mladých lidí o různorodosti multilingvální a multikulturní společnosti a jejich dovednosti vzdělávat, žít a pracovat kdekoliv v Evropě.