Výlet 7.A Pálava 31.5.-1.6. 2023

Školní výlety jsou jedna z příjemných stránek školní docházky. Sedmáci letos vyrazili na Pálavu, předpověď počasí nám věštila dva nádherné slunečné dny a tak jsme ve středu 31.května vyrazili na cestu. Naším cílem byla vesnička Dolní Věstonice, kde jsme se ubytovali a vypravili se na první túru. Naše cesta vedla z kempu na zříceninu Děvičky a odtud pak dále na vrch Děvín. Zpět do kempu jsme se vraceli cestou lemovanou nádhernými pálavskými loukami, cesta to byla příjemná, protože jsme šli celou dobu z kopce. Po krátkém odpočinku jsem se chystali na večerní hry a opékání. Druhý den jsem měli namířeno do Mikulova, kde jsme vystoupali na Svatý kopeček a ze slunného návrší pak pokračovali lesem k přírodní rezervaci Turold, kde jsme si prohlédli sbírku hornin. Posledním naším cílem bylo centrum města, které nabízí mnoho krásných památek a výhledů. Rozchod v centru Mikulova byl pro všechny příležitostí k občerstvení nebo odpočinku, například v zámeckém parku. Nakonec jsme vyrazili směrem na nádraží a už se těšili na domov.