Respirační onemocnění u dětí v MŠ

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vás informovat o podmínkách vstupu dítěte do mateřské školy v oblasti zdraví.

Do mateřské školy je možné přivést dítě pouze zcela zdravé, to je bez známek jakéhokoliv akutního infekčního onemocnění, nebo parazitárního napadení.

Za příznaky akutního infekčního onemocnění se považuje:

• Průhledná rýma, která intenzivně dítěti vytéká z nosu a to i bez zvýšené tělesné teploty
  • Zabarvená – zelená, žlutá, hnědá rýma, která vytéká dítěti z nosu a to i bez zvýšené tělesné teploty
  • Intenzivní kašel, (kašel, který přetrvává i při klidové činnosti dítěte) a to i bez zvýšené tělesné teploty
  • Náhlý výsev vyrážky na těle, který svými příznaky může odpovídat – planým neštovicím, 5. nemoci, 6. nemoci, syndromu ruka-noha-ústa, spále, impetigu
  • Průjem a zvracení a to i 3 dny poté, co již dítě nemá průjem a nezvrací. (Mateřská škola nemůže dětem podávat dietní stravu. Proto dítě, které nemá realimentovaný trávící trakt na běžnou stravu nepřijme.)
  • Zarudnutí očí, výtok bílého nebo zabarveného sekretu z jednoho nebo obou očí
  • Zvýšená tělesná teplota nebo horečka

Za příznaky parazitárního onemocnění se považuje:

• Intenzivní svědění vlasové pokožky, nález vši dětské nebo vajíčka vši dětské (hnidy) ve vlasech pohledem. (dítě může školka přijmout až tehdy, je-li zcela odvšivené, tedy bez živých vší a hnid)
  • Neklid, svědění v oblasti konečníku, nález roupů při vykonání potřeby na WC pohledem (roup dětský)

Dítě po očkování nelze přijmout pokud:

• Je naočkované v den, kdy přichází do mateřské školy (nástup je možný až následující pracovní den, kvůli možným interakcím a nežádoucím účinkům na očkovací látku)
  • Pokud má dítě i následující den po očkování reakci na očkovací látku, tím je myšlena zvýšená tělesná teplota, velké zarudnutí, otok nebo bolest v místě vpichu očkovací látky, výsev vyrážky, zvýšená únava, malátnost

Dítě přichází do mateřské školy zcela zdravé s ukončenou léčbou a bez zjevných příznaků.

Prosíme rodiče, aby si udělali chvilku čas a shlédli krátké video týkající se podmínek vstupu dítěte do mateřské školy v oblasti zdraví. Chceme chránit jak Vaše děti, tak paní učitelky, které s Vašimi dětmi tráví hodně času.

Děkujeme kolektiv MŠ.