Putování tentokráte po Buchlovských horách

Žáci 2. stupně vyrazili do Chřibů

Co je vskutku aprílové počasí se ukázalo ve středu 26. dubna při výpravě do Chřibů. Žáky 2. stupně postupně zahřály nejen sluneční paprsky, ale i výstup na rozhlednu Brdo, ovšem netrvalo dlouho a mraky se shlukly a na všechny se rázem snášely sněhové vločky. Ještě předtím si ti odvážnější a odhodlanější stihli vyzkoušet chůzi ,,mezi stromy“ při slickliningu, a to díky klukům z 8. A, kteří se mu věnují. Výšlap se stal navíc i exkurzí – vyplňovaly se tematické pracovní listy (nejlépe skupina z 8.A: Maršálek, Knotek, Trbola, Krupka, Stašek) a také zazněly informace o Salašském masakru. Zkoumání pozůstatků mostů Baťou zamýšlené dálnice bylo též výjimečnou zkušeností. Konec výšlapu v restauraci na Bunči ocenili zejména prochladlí jednici v kraťasech, ale možnost se najíst  a odpočinout uvítali po 8 kilometrech všichni.