DOPIS PRO NAŠE DĚTI A TAKÉ RODIČE

DOPIS PRO NAŠE DĚTI A TAKÉ RODIČE.

​​​​​​​Od března 2020 uplynul jeden celý rok. Do školky nám přibyli nový maláčci. Naše starší děti, moc poporostly a hodně se toho naučily. I když nám pořád chybí divadélka, různá vystoupení, snažili jsme se, aby si to děti užívaly alespoň v rámci tříd. Odměnou nám bylo, že jsme se společně uchránili a nemuseli jsme školku doposud zavírat. Všem rodičům děkuji za dodržování stanovených pravidel. Bylo to účinné, protože jsme měli děti ve třídách naprosto zdravé. Docházky dětí ve třídách v jednotlivých měsících byly vysoké. Nejvíc nás překvapovali maláčci. Nyní jsme však v situaci jako všechny mateřské školy a vy, naše děti, si užíváte domova: s rodiči, sourozenci, ale také někteří u prarodičů.  Určitě pomáháte maminkám v kuchyni a to nejen děvčátka. Děti v nedávné době ve školce moc „kuchařily“, můžete se společně podívat na fotky z minulého měsíce. Také jsme krmili ptáčky na naší zahradě. Vzpomeňte si děti, o čem jsme si ve školce četli a povídali. Ti nejstarší plní povinné  předškolní vzdělávání. Chválím všechny rodiče, vyzvedli si úkoly pro distanční výuku. Určitě to společně zvládnete. Až se zase společně setkáme, všechno nám popovídáte. My vám zase na oplátku od pondělí uklízíme a zdobíme školku. Chybí nám tady Váš smích, povídání, zpívání a rozumování. Paní učitelky ve třídách v respirátorech a rouškách dezinfikují hračky, paní uklízečky poponáší žebříky a čistí, co se dá. (Na fotkách můžete poznávat, která je vaše třída.)  Všechny si společně říkáme, že by bylo nejlepší, kdybychom už zase byli spolu. Ale zatím to nejde. Proto si společně užívejte přicházejícího jara. Vašim rodinám a hlavně dětem, přeji hodně zdraví a společné pohody. Pozdrav všem dětem posílají dospěláci ze školky. Děti, buďte zdravé a veselé. Mějte se moc dobře.

Markéta Píšková