Do mateřské školy přijde Mikuláš...

Všichni dobře víme, že letošní školní rok je poznamenaný epidemiologickou situací. Jinak tomu není ani u nás ve školce.

Moc nás mrzelo, že jsme museli zrušit naši oblíbenou akci, kterou je drakiáda. Také jsme museli odvolat téměř rok plánovaná divadélka, maňásková a hudební vystoupení, kouzelníka, a také vánoční focení. Snad se již situace zlepší a společně všechno dohoníme. O co ale děti nechceme ošidit, je příchod Mikuláše do školky. Jsme moc rádi, že i v tuto nelehkou dobu, jsme s rodiči a přáteli mateřské školy, naladěni na stejnou vlnu. Tou vlnou je pro nás radost a spokojenost dětí. Po celou dobu, od zahájení školního roku nás oslovují rodiče i kamarádi, kteří chtějí udělat dětem radost. Již v září, hračky a sportovní náčiní na zahradu mateřské školy. Velkou radost udělala dětem dětská lékařka Hana Haníková, která věnovala finanční částku, za kterou jsme koupili na zeď motorický panel s názvem:  PAPOUŠEK A KOČIČKA.  Také jsme koupili 2 manipulační panenky, holčičku a chlapečka rozdílných velikostí, na procvičování zapínání knoflíků, zipů, přesek, zavazování a správného postupu oblékání. S příchodem vánočního období, nás oslovili rodiče Sofinky Podškubkové, kteří mateřské škole věnovali finanční částku, kterou uděláme radost všem dětem mat. školy, právě na Mikuláše. Nejenom, že v každé třídě najdou v pátek na Mikuláše pod stromečkem společné dárky (hračky, stavebnice, stolní hry), ale také jsme z větší části obnovili dětskou knihovnu. Nakoupili jsme dětské knižní tituly oblíbených autorů, knížky, které budeme dětem číst, při poledním odpočinku. Také nemůžeme zapomenout na Sdružení rodičů základní školy, kteří nám zakoupili vánoční stromečky i se světýlky. Tak budou mít děti dárečky pod úplně novými stromečky.

Nesmíme zapomenout ani na rodiče, kteří věnovali buď sladkosti, ovoce nebo jiné dárky do jednotlivých tříd.

V 1. třídě: rodiče Lasákovi – ovoce pro děti celé mateřské školy, rodiče Sárinky Marečkové – dřevěnou placku se jménem, rodiče Karolínky Lakosilové – sladkosti.

Pro děti 3. třídy mikulášský balíček se sladkostmi rodiče Sofinky Podškubkové.

Ve 2. a 4. třídě rodiče Pleslovi - ovoce.

Za všechny děti mateřské školy moc děkujeme, protože lidí, kteří rozzáří úsměv na dětských tvářičkách, není nikdy dost.