Beseda o závislosti na alkoholu

Dne 29. 05. 2024 se na naší škole uskutečnila beseda s názvem “Chlast je droga”. Petr Harazin, zpěvák, textař, kytarista a frontman hudební skupiny Nebe, vyprávěl žákům 2. stupně o svých zkušenostech s alkoholem, kdy se postupně z občasného napití dopracoval až k závislosti na alkoholu. Žáci se dozvěděli, jak se taková závislost projevuje, kdo přiměl Petra k tomu, aby se šel léčit, jak probíhá léčba v protialkoholické léčebně a také, že vyléčený alkoholik se nesmí už nikdy napít ani kapky alkoholu. Žáky zaujala situace, kdy šlo Petrovi o život, seznámili se s pojmem delirium tremens a byli překvapeni, kolik piv je alkoholik schopen vypít za jediný den. Petru Harazinovi za zajímavou besedu moc děkujeme.