Vánoční Salzburg pro žáky 2. stupně

Pro žáky 2. stupně

19. 12. 2019, 1 190,- Kč

1. DEN:

Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Kolem poledne přijedeme do města Salzburg s krásným historickým jádrem města, které bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Projdeme se městem kolem nejvýznamnějších památek - vánočně vyzdobený Dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, arcibiskupský palác Residenz, rodný dům W.A. Mozarta, vánočně provoněná ulička Getreidegasse a další památky.

Poté nás čeká výjezd lanovým výtahem do pevnosti Hohensalzburg s působivými výhledy na město a okolní vrcholky Alp, kde si dopřejeme volný čas na prohlídku interiérů či exteriérů pevnosti a na nádvoří můžeme navštívit vánoční stánky tradičních řemesel.

Odpoledne budeme mít volný čas na návštěvu adventní trhů - velkolepý Salzburger Christkindlmarkt na náměstí Residenzplatz a Domplatz, vánoční trhy v zahradě Sterngarten v blízkosti známé uličky Getreidegasse či kulinářský Weinachstmarkt na Mirabellplatz.

V podvečer odjedeme zpět do České republiky.

Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto:

- doprava zájezdovým autobusem

- klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů

- služba průvodce po celou dobu zájezdu a informační materiál - komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto:

- vstupné do navštívených objektů: cca 10 EUR

Zájemci o zájezd se mohou přihlašovat zapsáním se na papír, který je umístěn na nástěnce německého jazyka. Zájezd je určen pro žáky 2. stupně, ale i pro jejich rodinné příslušníky či známé. Cena na osobu v případě doprovodu zůstává stejná. Přihlašujte se nejpozději do 8. 11. 2019. Placení zájezdu bude probíhat bankovním převodem v rámci rezervačního systému CK, bližší informace k placení budou upřesněny později. Děkuji.

Mgr. Martina Wurstová