Ve středu 19. června 2019 k nám na druhý stupeň zavítala návštěva z Uherského Hradiště, a sice paní Mgr. Jaroslava Beňovská a její čtyři svěřenci druhého ročníku Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické.

Tento tým měl pro naše žáky připravenou přednášku týkající se základů první pomoci, což se před dobou letních prázdnin skvěle hodí. Nejprve nám paní magistra sdělila obecné informace týkající se toho, co to vlastně první pomoc je, vysvětlila nám, jak bychom se měli správně zachovat, staneme-li se účastníky např. nějaké nehody, při které bude první pomoci zapotřebí. Zopakovali jsme si také telefonní čísla, na která bychom měli v případě nouze volat.

Po tomto úvodu se z nás stali amatérští „zdravotníci“, kdy jsme se učili, jak správně obvázat krvácející ránu tlakovým obvazem, jak zaškrtit končetinu v případě, že stále krvácí, ale také správný úvaz trojcípého šátku, s čímž jsme, no přiznejme si to, měli někteří trochu potíže. Následovaly praktické ukázky stabilizované polohy, zprůchodnění dýchacích cest zraněného, ale také srdeční masáž na připravených figurínách.

Jsme rádi, že nás paní magistra s žáky navštívili a doufáme, že to nebude návštěva poslední. Snad jejich rady nebudeme nikdy potřebovat, ale kdyby přece jen ano, budeme už vědět, jak se správně zachovat.