Poslední den školy, což byl pátek 22. prosince, jsme si udělali Vánoce ve škole. V první hodině jsme sice ještě museli psát do písanky, ale od druhé hodiny už bylo všechno jinak. Z domu jsme si mohli přinést různé deskové hry či hračky, takže celou druhou hodinu jsme si jen a jen hráli. Po svačině jsme se pak ve vestibulu sešli všechny děti z 1. stupně a zazpívali jsme si, pod vedením pana učitele Staška, vánoční písničky a koledy. Když jsme se vrátili zpět do naší třídy, čekal nás pod stromečkem košík s dárečky pro každého. Nebojte, i vy marodi jste tam měli dáreček, který jsme vám schovali. Až přijdete do školy, tak ho taky dostanete. Pak nám paní učitelka přečetla vánoční příběh, proč se vůbec slaví Vánoce. Na závěr jsme si pak tahali kartičky s andělíčky. Byla na nich vždy nějaká dobrá vlastnost, kterou nám andělíčci ukazovali. No a na té vlastnosti bychom měli každý zapracovat, aby z nás byli správní kluci a holky. Škoda, že každý den školy nemůže být takovýto! No jo, to by pak ale Vánoce ztratily své kouzlo. To je jasné, že nemůžou být každý den, ale pouze jednou do roka.