Naše podzimní vycházka se uskutečnila ve středu 20. října za krásného slunečného počasí. Vydali jsme se po polní cestě za koupaliště. Měli jsme za úkol poznávat stromy a keře, šlo nám to vcelku dobře. Nejdříve jsme dorazili k "mezám", kde je malá tůňka. Tady nás kluci strašili, že prý v tůňce bydlí Jožin z bažin. My ale na strašidla nevěříme! Pokračovali jsme tedy dál až k Ondráčkové hrázi. Na obzoru jsme si ukázali Podolskou hráz, která odděluje vlčnovský katastr od Podolí. V dálce jsme viděli i Hlucký háj a lesík Kojatínek, kde v posledních týdnech vlčnovští myslivci ulovili několik divočáků. Kazatelen, na kterých myslivci čekají na zvěř, jsme po cestě viděli několik. Nás lákalo prohlédnout si "Vaculíkův včelín". Adam, jehož dědeček a taťka včelín vlastní, nás provedl i svým bludištěm, ukázal nám i lebku ze srnce. Kousek od včelína jsme se posilnili malou svačinkou. Paní učitelka měla s sebou i dalekohled, kterým jsme pozorovali srnčí zvěř na nedalekém poli. Byl ale již čas vrátit se zpět do školy, tak jsme si opět dali batůžky na záda, posbírali po sobě zbylé odpadky a frčeli do školy. Přišli jsme příjemně unavení, ale osvěžení čerstvým vzduchem a krásou podzimní přírody. Určitě to stálo za to!