11.3. Podnebí - vypracujte přiložený pracovní list na téma Podnebí ČR, je zde úkol na klimadiagram, který jsme si vysvětlovali v minulé hodině, vyplněný pracovní list ofoťte a pošlete mi ho do pondělí 16.2. na mail: misek.zsvlcnov@seznam.cz

16.3. + 18.3. Vodstvo ČR

Zdravím Vás osmáci, tentokrát je práce obsáhlejší, proto to bude za dvě vyučovací hodiny. Máte celkem 3 úkoly:

1) Podívejte se na video, které jsem pro Vás sestříhal: https://www.youtube.com/watch?v=VFCQzR4diyo&feature=youtu.be (po kliknutí na odkaz mi to hlásí chybu, proto Vás prosím, abyste odkaz kopírovali do vyhledávače - to už by mělo být bez problémů)

2) Vyplňte přiložený pracovní list vztahující se k tématu Vodstvo ČR a také k videu. Vyplněný pracovní list mi zase pošle na mail. misek.zsvlcnov@seznam.cz do neděle 22.3. Při vyplňování bude nutné hledání v atlase ČR. Pracovní list můžete vyplňovat i v programu malování.

3) Přiložený zápis si přečtěte a vytiskněte. Poté si jej vlepte do sešitu, abyste měli podklad pro učení na písemku.

Času máte dostatek do neděle 22.3., takže věřím, že to všichni zvládnete.

V případě nejasností či dotazů mne kontaktujte na mail.

Mějte se hezky,

Štěpán Míšek

23.3. Půdy

Zdravím osmáci, tentokrát se nejedná o žádné video ani o pracovní listy. V příloze máte powerpointovou prezentaci o půdách ČR. Prosím Vás, abyste si ji pozorně přečetli a opsali do sešitu jen to nejdůležitější (vyznačené červeně). V prezentaci je také pár vět na zopakování učiva z šesté třídy.

25.3. Biotopy ČR

Zdravím, s částí z vás jsme probrali biotopy ČR (i sociální vztahy v občance).

Všichni si vytiskněte zápis na biotopy ČR a vlepte do sešitu!

Ti, kteří se nepřipojili, si ještě přečtou přiloženou prezentaci 

30.3. Úkol - Kam směřuje naše cesta!

Více v přiloženém souboru.

1.4. Města a vesnice ČR

V příloze máte dva jednoduché úkoly. Prosím o jejich vypracování a následné zaslání na mail: misek.zsvlcnov@seznam.cz

6.4. Města a vesnice ČR

Zdravím, tentokrát Vás poprosím o nakreslení (načrtnutí) plánu vybraného města či vesnice. Jde mi o to, abychom do plánu zakreslili vše důležité. Např. kostel, obchody, bytovky, hospody, hřbitov, školu, obecní/městský úřad a podobně. Jestliže si vyberete vesnici, tak k náčrtu ještě připište, kolik je tam obchodů atd. Pro inspiraci jsem udělal takový rychlý plánek Boršic u Blatnice (viz. příloha). Nejdeme mi o malířské umění, ale o orientaci v dané lokalitě. Případně si můžete pomoci satelitním snímkem na mapy.cz

Přeji hodně zdaru a krásný den,

ŠM