Milí rodičové,

s radostí Vám oznamuji, že dnes zadávám poslední úkol z domova. Jistě jste již zaznamenali, že děti nastupují 18.11, do školy. Teď se Vám pokusím popsat úkol pro děti. 

Jedná se o úkol speciální a hned na začátek upozorňuji, že ten, kdo nebude mít příležitost jej splnit, nevadí. Jen si myslím, že by to pro děti mohlo být zpříjemnění. Tento úkol nebudete plnit doma, ale venku. Na školním hřišti jsem nachystala několik otázek, které si děti musí najít a splnit. Tyto otázky tam budou až do pondělí, tak je jen na Vás, kdy budete mít čas a vydáte se za dobrodružstvím. S vedením školy jsem domluvená, že se tam objevíte i o víkendu, takže by Vás neměl nikdo vyhánět. Podle předpovědi počasí by mělo být celkem hezky, tak snad to vyjde. I tak ale upozorňuji, že na některých místech je vyšší tráva. Počítejte s tím.

Jak na to?

Nejprve dětem přečtete vzkaz od pana Kvapníka. Najdete jej v barevné složce, která je uložena za školou v zelené třídě. (Půjdete stejně jako 1. září kolem školky, pak po schodech dolů k venkovní učebně a hned na jejím začátku, pod jednou ze vzpěr, je na zemi složka). Tam se dozvíte další informace. K prvnímu úkolu se musíte vrátit zpět po schodech nahoru a půjdete ke školnímu hřišti. Další úkoly (je jich 10) si najdete sami. Všechny jsou dobře vidět. Prohledáte hřiště, školní sad, i družinové hřiště. Nikde jinde úkoly nejsou.

Od 10. úkolu se vrátíte zpět do zelené třídy a tam si děti najdou krabici s odměnami. Pro každého je tam 1 pochvala, bonbón a vyberou si 1 velkou cenu. Je jich tam víc druhů, tak záleží na nich, která se jim bude líbit. Pokud půjdete i se sourozencem, klidně si bonbón může vzít také. 

Snad se Vám tato "bojovka" bude líbit a déšť nezničil přichystané listy a odměny. Pro jistotu Vám sem vkládám list na odpovědi. Možná bude lepší, když si jej vytisknete.

 Užijte si krásný víkend. Moc se těším na středu, až se s dětmi uvidím.