Krásné páteční ráno!

Víkend je před námí a všichni se na něj moc těšíme! I paní učitelka :) .. Ze všeho nejdřív chci popřát jednomu našemu spolužákovi, který má dneska svátek! Ríšo, přeju ti hlavně hodně zdraví, štěstí a spoustu kamarádů! Také ti přeju hodně úspěchů ve škole - ať ti to jde od ruky!

My jsme si dneska slíbili test z matematiky. Nechtěla bych přeci, aby jste o něj přišli...:) Vyplněné testy mi posílejte zase na email. Já vám je opravím a pošlu zpět. Hodně štěstí! Mám pro vás nachystané také tvoření do výtvarky - je přeci pátek. To mi ale ještě chvilku potrvá. Výrobek sem přidám v průběhu dopoledne. Sledujte stránky.

A ještě jedna věc - jsem moc ráda, že se nás čím dál tím víc přidává k hovorům přes skype, messenger nebo whatsup! Jsme dobří! :)

Přidávám slíbené tvoření pro mé věrné kreativce - velikonoční věneček!

1) Vystřihni si kruh o průměru 15 cm. Tloušťka tohoto kruhu je 2,7 cm. Vevnitř ti vznikne otvor. Kruh může být z kartonu nebo tvrdého papíru.

2) Jak vidíš, dalším úkolem bude vytvořit si 6 vajíček. Načrtni si je tak, aby se ti vlezli na kruh. Vajíčka si nabravi jak je libo.

3) Hotová vajíčka nalep na kruh - pozor - nejrpve si je tam naranžuj a až pak je přilep.

4) Pak už si vem jen nějaký provázek nebo stužku (to bude hezčí, ale doma jsem neměla ..), a nahoře udělej mašličku. Ještě si vem nějaký druhý obyčejný provázek, obvázej kruh nahoře a udělej suk. Za tento druhý provázek pak věneček pověsíš. A máš hotov! Těším se na Vaše práce! :-)