Olympiáda v anglickém jazyce

Ve čtvrtek 20.1.2022 mohli žáci druhého stupně poměřit své znalosti z oblasti anglického jazyka ve školním kole olympiády. Soutěž svou strukturou a úrovní připomínala zkrácené cambridgeské zkoušky z angličtiny. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií - 6.+7. třída v kategorii I.A a 8.+9. třída v kategorii II.A. Soutěžilo se ve čtyřech oblastech: 1. Reading – četba textů různého rozsahu a prokázání, že jim žáci porozuměli 2. Writing – gramatický test 3. Listening – poslech zaměřený na porozumění nahrávky 4. Speaking – konverzace ve dvojici na dané téma. Nejúspěšnějšími řešiteli se stali Tomáš Krupka z 9.A, který neztratil ani jeden bod a Daniel Trbola ze 7.A. Všem zúčastněným patří velké poděkování a těm nejlepším přeji hodně štěstí v reprezentaci školy v okresním kole, které proběhne 15. a 16.3.2022 online formou.