Exkurze do Archeoskanzenu Modrá

Žáci 6.A a 6.B se v září zúčastnili exkurze do Archeoskanzenu Modrá, velkomoravského sídliště středního Pomoraví. Archeoskanzen je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skazen žije každodenním životem, naučnými představeními, výrobou keramiky a neustále prováděným archeologickým výzkumem.

Pro naše žáky byly připraveny nejrůznější aktivity, např. střelba z luku, výroba keramiky, návštěva místní školy, ochutnávka tradičních placek a mnoho dalšího. Samozřejmě nechybělo ani mazlení s místními zvířaty. Kromě areálu Archeoskanzenu žáci navštívili i nedalekou Živou vodu se Stezkou praturů a velkomoravský kostelík. Nezapomněli ani zaútočit na místní bufet, takže jsme se z výletu vraceli všichni spokojení.