Dopis pro děti mateřské školy

Aktuality z mateřské školy - tentokrát pro děti, ale i pro rodiče.

DOPIS PRO DĚTI – rodiče, prosím přečtěte svým dětem.

Naše milé děti. Blíží se konec školního roku a my jsme se ani pořádně neužili, protože jsme měli dlouho, dlouho zavřenou naši školku. Co všechno jsme pro vás měli připraveno?  Divadla, hudební vystoupení, plavání 3. třídy, oslava pro maminky, Den dětí, výlet, a také loučení s předškoláky. Od vašich maminek víme, jak moc se vám stýskalo po školce, hračkách, po zahradě, hlavně po kamarádech, ale také trochu po nás. Vy, naše děti určitě víte, že nám se po vás stýskalo úplně stejně. Ve školce bylo bez vás moc, moc smutno. A tak jsme si řekli, že pro vás všechny, připravíme překvapení. Jakmile se zavřela školka, ze všeho nejdřív se všichni společně pustili do velkého úklidu hraček, stavebnic, praní oblečků pro panenky, no prostě všeho, s čím si ve školce hrajete. Potom jsme převlékaly vaše peřinky, přípravky čistily  všechen nábytek, stolky, židličky, skříňky, okna, no prostě všechno. Ale pořád se nám zdálo, že Vás všechny musíme něčím překvapit, že úklid nestačí. O velkých prázdninách jsme měli provádět rekonstrukci umyvárny a toalet u zahrady, a také sprch, patřícím k sauně MŠ. Naplánována byla i výměna nevyhovujících topných těles ve vestibulu budovy a úprava prosklených ploch hlavních dveří. A tak začalo bourání, bouchání, bylo tady hodně prachu a nepořádku. Někteří rodiče se přišli podívat a možná si někdo myslel, že budeme mít na dokončení málo času. Ale kouzlo se podařilo. A jednoho krásného dne, dveře od  zahrady byly otevřené, svítilo sluníčko a s jeho paprsky přiběhli k nám do školky „králíci z klobouku“. A už napořád budeme mít ve školce, jenom pro Vás - BOBA a BOBKA . Přivítají Vás velmi brzy, již v pondělí. A to je konec velkého školkového kouzla. Vlastně není. Když máme ty otevřené dveře do zahrady, vidíme, že je potřeba posekat trávu. A s tímto si hravě a ochotně poradila mužská část naší vlčnovské školy. A před školkou zase paní učitelka. Všechno jsme zvládli a jsme připraveni Vám otevřít školičku a po dlouhé době vás přivítat. Můžete se už teď podívat, máme pro vás i fotečky. Všichni dospěláci, pracovníci i všichni zaměstnanci se moc snažili a pracovali, proto jim  patří velký dík. A tím končí moje povídání o školce, ve které se v pondělí společně sejdeme.

Markéta Píšková