Ve čtvrtek 30. 5., v rámci Mezinárodního dne dětí, navštívili naši školu pracovníci Záchranné stanice pro dravé ptáky SEIFEROS s výukovým programem „Dravci a sovy“.

Tohoto programu se zúčastnily děti základní i mateřské školy. Všichni jsme měli možnost na vlastní oči vidět např.: sokola, poštolku, luňáka, krahujce, supa, orly, sovu pálenou, puštíka bělavého, krkavce, kalouse ušatého, sýčka obecného, výra velkého, kulíška nejmenšího a mnohé další. Vstupné bylo hrazeno z příspěvku Sdružení rodičů a přátel školy. Výtěžek z dnešní akce bude použit na provoz záchranné stanice pro dravé ptáky SEIFEROS, která zachraňuje dravce a vrací je zpět do přírody. Po této akci byla ještě pro žáky 2. stupně připravena zeměpisná přednáška na téma – Jeruzalém, kterou zorganizoval pan učitel Libor Trtek.