V pondělí 7. listopadu jsme se hned ráno vypravili na besedu do místní knihovny. Tématem besedy byly knihy Astrid Lindgrenové. Ani jsme netušili, že napsala tolik knížek! Paní knihovnice nám ukázala ty, co má v knihovně. Buď nám pustila část filmu nebo audioknihu. Po skončení besedy jsme se mohli podívat po knihovně. To se nám asi líbilo nejvíc. Někteří jsme si tu i vybrali knížku, kterou si přečteme. U kluků vyhrály jednotlivé díly Malého poseroutky. Děvčata si zde prohlížela různé knihy a některá si nechala i nakopírovat omalovánky. Zdrželi jsme se zde první dvě vyučovací hodiny, takže paráda! Paní knihovnici moc děkujeme za výborně připravenou prezentaci! V pátek 11. listopadu jsme pak ve škole začali číst Děti z Bullerbynu jako společnou mimočítankovou četbu.