**** DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ ****

Zdravím všechny,

vzhledem k tomu, že se zatím do školy nevracíme a že chci předejít případným potížím, prosím, pročtěte si pozorně následující informace, které se týkají materiálů a domácí práce.

  1. Vždy si důkladně přečtěte, co máte s úkolem dělat. Opět se opakuje to, že děláte jiné věci než máte J Všechny úkoly mi nemusíte posílat, některé stačí zapsat do sešitu, atd. Dodržujte také pořadí úkolů. Vím, proč vám zadávám úkoly tak, jak je zadávám. Někdy je potřeba začít jedním, abyste pochopili druhý.

  2. Sledujte termíny vyhotovení. Pokud odevzdáte úkol později, hlavu vám neutrhnu, sama mám s přípravami a kontrolami hodně práce. Nicméně myslete na to, abyste úkol odevzdali, byť třeba i později, dodatečně. Platí to, že úkoly budou mít hotovy všichni.

  3. Pokud něčemu nerozumíte, dejte mi vědět. Úkol vám mohu dodatečně vysvětlit, popř. pokud je nad vaše síly, mohu vám dát úkol náhradní, který bude zvládnutelný. Nehrajte mrtvé brouky, raději se ozvěte, všechny úkoly musíte mít splněny. Budu počítat s tím, že po návratu do školy budete mít všechno hotovo.

  4. V žádném případě nenechejte vypracovávat úkoly někomu jinému, a už vůbec ne vašim rodičům. Můžete je požádat o pomoc, ale nejde o to, aby úkol tři hodiny luštili místo vás. Pokud si nevíte rady, platí opět bod výše.

  5. U většiny úkolů je mi jedno, v jakém formátu je odevzdáte. Pokud máte možnost si cvičení vytisknout, vytiskněte si je a vyplňte. Pokud chcete vyplňovat na PC, je to možné. Chápu, že všichni nemáme doma tiskárny, skenery apod.

  6. Pokud máte technické problémy, zase platí – ozvěte se. Mohu vám poslat úkol v jiném formátu, pokud vám nejde otevřít. Mohu vám poslat na email, na telefon apod. Když to bude v mých silách, ráda vám vyjdu vstříc. Nešlo mi to otevřít, nefungovalo to – to nejsou omluvy, prostě se ozvěte.

  7. Domácí práci plňte průběžně. Nenechávejte si toho moc najednou. Snažím se dávat úkolů tolik, abyste jejich plněním netrávili více než plus mínus tři hodiny týdně (tolik angličtiny máme). Některé úkoly jsou dobrovolné, takže pokud se chcete angličtině věnovat více, rozhodně je doporučuji.

Přeji hodně zdraví a pohody a těším se opět na setkání.

Hana Syslová